A nyelvpiercing igen feltűnő testékszer. Szerte a világban elterjedt a fiatalok körében, de vajon a veszélyeivel is tisztában vannak?
Visszatekintés
Komoly múltra tekint vissza a test piercingelése. Nyelvpiercinget már a fakírok is használtak, ezzel bizonyították, hogy nem éreznek fájdalmat a transzállapotban. Tulajdonképpen, ez volt a mai testékszer elődje.
A Bibliában is találunk említést arra vonatkozóan, hogy a test ily módon történő díszítése kiváltság volt, a jólétet és a hatalmat jelképezte. Az ókori Egyiptomban például kizárólag a fáraóknak lehetett köldök piercingje. Az ókori római férfiak mellbimbó piercingje az erő és bátorság szimbóluma volt. A nyelvpiercing az azték és maya kultúrában pedig a természetfelettihez közeledést szolgálta.
Vagányság veszélyekkel
Természetesen, senkit nem szeretnénk arra ösztönözni, hogy bátorsága jeléül ilyen eszközhöz folyamodjon, azonban felhívnánk a figyelmeteket arra, hogy milyen VESZÉLYEI lehetnek!
- Ha mindenképpen szeretnél nyelv-, ajak-, vagy állpiercinget, azt javasoljuk, hogy kizárólag egészségügyi személy által, ellenőrzött módon tegyél rá szert! Miért?
- A higiéniai szabályok maximális betartása igen fontos. A nyelvpiercinghez éles tűt használnak, és az eljárás során millió kórokozó juthat be a szervezetbe, a véráramba!
- Egy veszélytelen beavatkozásnak tűnő tűszúrással fennáll a Hepatitis B, C, HIV és egyéb fertőzés veszélye.
- Bár szerencsére ritkán fordul elő, de súlyos vérzés jelentkezhet a nyelvben található vérerek tömeges sérülésekor, amit csak a megfelelő képzettséggel rendelkező szakember tud ellátni.
- Viszonylag gyakori jelenség a nyelv túlzott feldagadása, mely nem csupán ijedtséget, de nyelési és légzési nehézségeket is okozhat! Szakértő hozzáállással csökkenthetőek a rizikófaktorok.
A nyelvpiercing veszélyei a fogakra és a száj egészségére
– A szájban természetesen jelen lévő baktériumok miatt fertőzés léphet fel, mely átterjed az egyéb szájüregi szövetekre is.
– A fémre súlyos allergiás reakció jelentkezhet, ezért kiemelkedően fontos, hogy milyen anyagból készül az ékszer: javasolt a rozsdamentes acél, a 14 karátos arany, vagy a titánium.
– Egy örökké mozgó tárgy jelenléte beszéd és táplálkozás során a fogak letöréséhez, de minimum a lekopásukhoz, sérülésükhöz vezethet.
– Ha a nyelvpiercing kilazul, a lenyelése is komoly veszélyforrás lehet!
A nyelvpiercing egyéb veszélyeiről csak röviden annyit, hogy előfordulhatnak beszédhibák, fájdalmas fertőzések, toxikus sokk szindróma, ciszták, vagy akár némaságot is eredményezhet.
Jó tanács! A piercing behelyezése után kerülendő az alkoholfogyasztás, a dohányzás, és a kávézás a nyugodt regenerálódás érdekében!